1 . مسئولیت های اجتماعی محیطی : برای شرکت سامان برق سپهران اهمیت ویژه ای دارد که از کالاهایی برای فروش استفاده کند که به محیط زیست آسیب وارد نمی کند بلکه سعی کرده است از اقلامی برای معرفی و فروش به مشتری خود استفاده کند که با داشتن راندمان بالا و حداقل هدر رفت انرژی هم از مصرف بالای برق جلوگیری نموده و هم به فکر سرمایه مشتری می باشد تا هزینه کمتری را در طی زمان داشته باشد. در کنار این کالاهای ایمن و دارای استانداردهای جهانی نیز برای شرکت اهمیت خاص داشته تا به مشتری خود معرفی نموده تا از خطرات احتمالی جانی جلوگیری نماید. کالاهای مصرفی شرکت مانند استفاده از لامپ های ال ای دی، اکثر فرایندهای داخلی شرکت دیجیتالی است برای به حداقل رساندن ضایعات کاغذ، تهیه‌ی سطل‌های بازیافت و برون سپاری بعضی از کارها به منظور کاهش تأثیر منفی ترافیک و… که همگی در جهت حفظ محیط زیست می باشد.

2 . مسئولیت های اجتماعی خیرخواهانه : شرکت بازرگانی سپهران به کارمندان برای فعالیت‌های داوطلبانه مرخصی می‌دهد و همچنین درصدی از درآمد شرکت صرف امور خیریه می شود. شرکت همچنین حامی ورزش و ورزشکاران است.

3 . مسئولیت های اجتماعی اخلاقی : شرکت بازرگانی سپهران فرصت های شغلی آسان و با درآمد عالی را فراهم آورده و از طریق پاداش باعث افزایش انگیزه کارمندان خود میشود. بازرگانی سپهران از نور طبیعی بیشتر، صندلی‌های نرم و گُل‌ها و گیاهانی برای تقویت انرژی و روحیه‌ی کارمندان خود نیز در محل کار استفاده میکند.